• Контактирајте не
 • 简体中文 繁體中文

класификација

Билтен

Контактирајте го нашиот тим

 • Исцели сили Био-meditech Holdings Limited
 • Додадете: 6788 Songze авенија во Њујорк, Qingpu округ, Шангај 201.706, Кина
 • Тел: + 86-21-62728646
 • Факс: + 86-21-62710529
 • Е-пошта: exportglobal@healforce.com
 • Лице за контакт: Г-дин. Бил Шум
 • Веб-страница: www.healforce.com
 • YXK-2000g
  YXK-2000g
  Ние ја дизајнираше YXK-2000g единица со напреден систем за терморегулација за новороденчето пациентот за најдобра грижа, и серво контролирани овлажнител снабдување на удобно воздухот во внатрешноста на инкубатор со клима мала брзина. Пропорционалниот контрола обезбедуваат влажност на воздухот потребата на пациентите кога и каде. На разновидниот дизајн на двоен ѕид спречува испарување на загубата на топлина на заедничката во околината печат добива соодветно згрижени.
  Прочитај повеќе
 • YXK-2000GA
  YXK-2000GA
  На YXK-2000GA исто така е интуитивен температура дисплеј со напреден систем за терморегулација старателите, исто така, следеше точни влажност од 40% -80% RH внатрешноста на инкубатори.
  Прочитај повеќе
 • YXK-5GB
  YXK-5GB
  Ние дизајниравме состојба на животната средина погодна за новороденчето пациент со напредни терморегулација систем, и способност за контрола на топлина и бучава и така натаму, обезбедува удобно, лесно да се користи за старателите.
  Прочитај повеќе
 • YXK-6G
  YXK-6G
  Нашата визија е да се одржи на напреден систем за терморегулација новороденчето пациентот со нашето долгогодишно клиничко искуство. На YXK-6G е нашиот основен модел, но компактен дизајн инкубатор задржува кревка новороденче во стабилна средина за најдобра нега.
  Прочитај повеќе
 • 8502H
  8502H
  Како нашите врвни еден новороденчињата инкубатор не е едноставно поврзување на инкубатор и фототерапија единици. На софистициран интеграција овозможи тоа новороденче со хипербилирубинемија може да добие целиот сино-ray фототерапија во соодветен, заминаа и сигурна средина. Секој детали, вклучувајќи растојанието помеѓу фототерапија единици и пациентот, интензитетот на осветлување и така натаму резултатите од постојаните и строги истражувања и искуство за вашиот новороденче пациентот, а тоа е ригорозно спроведување на обврската за заштита на детето со најдобрата можна нега.
  Прочитај повеќе
 • 8502D
  8502D
  Нашите новороденчињата фототерапија инкубатор 8502D чува новороденчето пациенти во стабилна средина и нуди најдобрите жолтица терапија. Дизајнот на фототерапија инкубатор овозможува кревката пациенти кои треба на најдобрите удобно заштита и старателите кои го користите уредот лесно и пријателски врз основа на новороденчињата инкубатор серија.
  Прочитај повеќе
 • 8502S
  8502S
  Режимот на 8502S е основниот еден од 8502 серијата со функцијата на детето инкубатор и фототерапија третман за новороденчето пациенти со жолтица. Покрај тоа, уредот може да се покаже на точни параметри, температурата на воздухот, температурата на кожата и мулти-аларми со три нивоа.
  Прочитај повеќе
 • FXQ4A
  FXQ4A
  Како разноврсна отворен грижа систем нуди решенија може да зависи, на FXQ4A прави вашата работа полесна додека го држи вашите постапки удобно. Оваа терапија платформа овозможува да брзо одговор на вашите пациенти со висок ризик од вклопувајќи се што ви треба за терморегулација и респираторна поддршка за време на реанимација терапија. Покрај тоа, на дизајнот на системот е извлечена од нашите години искуство за да постојано го следи концептот на давање на вашиот ранливи пациенти најдобра грижа.
  Прочитај повеќе
Copyright © 2017 Исцели сили. Сите права се задржани.
WhatsApp Онлајн Chat!