• Контактирајте не
 • 简体中文 繁體中文

класификација

Билтен

Контактирајте го нашиот тим

 • Исцели сили Био-meditech Holdings Limited
 • Додадете: 6788 Songze авенија во Њујорк, Qingpu округ, Шангај 201.706, Кина
 • Тел: + 86-21-62728646
 • Факс: + 86-21-62710529
 • Е-пошта: exportglobal@healforce.com
 • Лице за контакт: Г-дин. Бил Шум
 • Веб-страница: www.healforce.com
 • Neofuge 13R
  Neofuge 13R
  Исцели сили висока брзина на центрифуга лични Neofuge 13R обезбеди одлична центрифугална сила и е лесно да се користи со голема сигурност и безбедност.
  - Максимална брзина 15000rpm
  - Максимален капацитет 24 × 1.5 / 2.0ml, 16 × 5 ml
  - Температурен опсег -10 ℃ ~ 40 ℃
  Прочитај повеќе
 • Neofuge 15R
  Neofuge 15R
  Клучни точки
  - спин до 16.000 вртежи во минута до 20.800 × g
  - Макс. капацитет од 400ml
  - Индукција возење без јаглерод четки
  - Моќен мотори за кратко време на забрзување и кочење
  - Широк спектар на адаптери и модуларен додатоци
  Прочитај повеќе
 • Neofuge 18R
  Neofuge 18R
  Исцели сили Neofuge 18R лабораторија центрифуга, обезбедување на одлична центрифугална сила и лесен за употреба со голема сигурност и безбедност, се широко користени во областа на молекуларна и биохемиски истражувања, и медицинска дијагноза.
  - Мали медицински лаборатории
  - Биохемија и молекуларна биолошките истражувања
  - Рутински анализа во индустриски лаборатории
  Прочитај повеќе
 • Neofuge 1600R
  Neofuge 1600R
  Исцели сили Neofuge 1600R benchtop лабораторија центрифуга ги поставува стандардите во квалитет, дизајн и иновации, кој доаѓа од наследство на многу години на искуство. Neofuge 1600R нуди максимална флексибилност апликација вклучувајќи и висок капацитет, општа намена центрифуга за собирање клетки; центрифуга со голема брзина за одделување на мобилен lysates; и microcentrifuge за ДНК врнежи.
  Прочитај повеќе
 • Neofuge 23R
  Neofuge 23R
  Одликувајќи се моќни, одржување слободни мотори, центрифуга Neofuge 23R располага со различни ротори и врти плочи / цевки од 0.2ml до 4 × 180ml по ниски до високи брзини за широк спектар на апликации.
  Прочитај повеќе
Copyright © 2017 Исцели сили. Сите права се задржани.
WhatsApp Онлајн Chat!