• Контактирајте не
 • 简体中文 繁體中文

класификација

Билтен

Контактирајте го нашиот тим

 • Исцели сили Био-meditech Holdings Limited
 • Додадете: 6788 Songze авенија во Њујорк, Qingpu округ, Шангај 201.706, Кина
 • Тел: + 86-21-62728646
 • Факс: + 86-21-62710529
 • Е-пошта: exportglobal@healforce.com
 • Лице за контакт: Г-дин. Бил Шум
 • Веб-страница: www.healforce.com
 • Прстот на пулсот оксиметрија принцот-100B3
  Прстот на пулсот оксиметрија принцот-100B3
  Принцот-100B серија користи OLED / STN екран, SpO2 и пулсот може да се прочита од поголем агол до 170 степени, и покрај тоа, на екранот може да се ротира во 2 или 4 насоки. Дополнителни технологија Анти-движење прави принцот-100B серија стабилна во ситуации кои се предизвик, како што се пациентите имаат Паркинсонова болест.
  Прочитај повеќе
 • Прстот на пулсот оксиметрија принцот-100B5
  Прстот на пулсот оксиметрија принцот-100B5
  Принцот-100B серија користи OLED / STN екран, SpO2 и пулсот може да се прочита од поголем агол до 170 степени, и покрај тоа, на екранот може да се ротира во 2 или 4 насоки. Дополнителни технологија Анти-движење прави принцот-100B серија стабилна во ситуации кои се предизвик, како што се пациентите имаат Паркинсонова болест.
  Прочитај повеќе
 • Прстот на пулсот оксиметрија - Принцот-100B
  Прстот на пулсот оксиметрија - Принцот-100B
  Овој нов модел е на до-to-date верзија на принцот-100B series.And ја дели повеќето од бисерите на серијата 100B. Но, само што
  овој модел е способен да се водоотпорни, несреќа-доказ и шок-доказ. Дури и ако случајно сте ја намали, ако ви се истури вода на неа, или ако ви се тресат вашиот прст додека се тестираат, се уште може да работи многу добро.
  Дефинитивно најдобар прстот оксиметрија досега.
  Прочитај повеќе
 • Smart Oxi-сензор
  Smart Oxi-сензор
  Oxisensor е на високо-точност SpO2 сонда со интегрирано коло мерење на кислород.
  Прочитај повеќе
 • Лесно ЕКГ монитор - PC-80а (Bluetooth 4.0)
  Лесно ЕКГ монитор - PC-80а (Bluetooth 4.0)
  Оваа лесна ЕКГ монитор е наменет за мерење и снимање на ЕКГ бранови и просечната отчукувањата на срцето на пациентот за возрасни. Тоа е
  се применува за употреба во клиниките и домови, и удобен за работа од страна на самите пациенти.
  Прочитај повеќе
 • Ветеринарни оксиметрија - принцот-100V
  Ветеринарни оксиметрија - принцот-100V
  На оксиметрија
  може да биде опремен со универзален сензори вклучувајќи различни
  адаптери за различни мерни места, како прст, нога, стопало
  и пети.
  Прочитај повеќе
 • Зглоб пулс оксиметрија - принцот-100H (Bluet ...
  Зглоб пулс оксиметрија - принцот-100H (Bluet ...
  Оксиметрија рачниот зглоб е наменет за употреба во болници и други
  медицински заедница и дома. Тоа е достапен и
  лесен за да ги надгледувате SpO2 во долгорочни додека
  спие или во други дневни активности истовремено
  Прочитај повеќе
 • Palm пулс оксиметрија - принцот-100F
  Palm пулс оксиметрија - принцот-100F
  Овој производ може да се примени за montioring SpO2 и односи со јавноста.
  Прочитај повеќе
Copyright © 2017 Исцели сили. Сите права се задржани.
WhatsApp Онлајн Chat!