• Контактирајте не
 • 简体中文 繁體中文

класификација

Билтен

Контактирајте го нашиот тим

 • Исцели сили Био-meditech Holdings Limited
 • Додадете: 6788 Songze авенија во Њујорк, Qingpu округ, Шангај 201.706, Кина
 • Тел: + 86-21-62728646
 • Факс: + 86-21-62710529
 • Е-пошта: exportglobal@healforce.com
 • Лице за контакт: Г-дин. Бил Шум
 • Веб-страница: www.healforce.com

Neofuge 23R

Featuring powerful, maintenance-free motors, Centrifuge Neofuge 23R accommodates a variety of rotors and spins plates/tubes from 0.2ml to 4×180ml at low-to-high speeds for a wide range of applications.
Анкетната 
 • Преглед
 • документи
 • Поврзани производи

 

 • Нашите Neofuge 23R лабораторија центрифуга е ладилник со CFC-free единица која нуди контрола температурен опсег од -10 до 40 .
 • Тој нуди максимална брзина од 23300rpm и максимална RCF на 50.377 × g.
 • Максималниот капацитет е 4 × 180ml во роторот замав-надвор.
 • Neofuge 23R лабораторија центрифуга користи brushless мотор со која има ниско ниво на бучава и без одржување.
 • 9 9 забрзување и кочење криви се достапни.
 • 9 режима на работа може да се спаси да се олесни идните намени.
 • лабораториски центрифуга има "брз спин" копчето за кратко време работат без друга опција.
 • Тоа доаѓа со LCD дисплеј кој покажува порака за брзина, RCF, време, температура, забрзување, сопирање стапки и грешки.
 • Десет autoclavable (121 , 20мин) ултра-duralumin херметички ротори се достапни.
 • Neofuge 23R лабораториски центрифуга има автоматска функција за идентификација на роторот и роторот функција пред-ладење.
 • Ако се случи било неуспех, производот ќе им даде аларми веднаш.
 • Нашата лабораторија центрифуги се опремени со електронски систем за откривање на нерамнотежа.
 • Патентиран систем за заклучување капак се користи за безбедност. 

Брошура Neofuge 23R en

Copyright © 2017 Исцели сили. Сите права се задржани.
WhatsApp Онлајн Chat!