• Контактирајте не
 • 简体中文 繁體中文

класификација

Билтен

Контактирајте го нашиот тим

 • Исцели сили Био-meditech Holdings Limited
 • Додадете: 6788 Songze авенија во Њујорк, Qingpu округ, Шангај 201.706, Кина
 • Тел: + 86-21-62728646
 • Факс: + 86-21-62710529
 • Е-пошта: exportglobal@healforce.com
 • Лице за контакт: Г-дин. Бил Шум
 • Веб-страница: www.healforce.com

Neofuge 18R

Исцели сили Neofuge 18R лабораторија центрифуга, обезбедување на одлична центрифугална сила и лесен за употреба со голема сигурност и безбедност, се широко користени во областа на молекуларна и биохемиски истражувања, и медицинска дијагноза.
- Мали медицински лаборатории
- Биохемија и молекуларна биолошките истражувања
- Рутински анализа во индустриски лаборатории
Анкетната 
 • Преглед
 • документи
 • Поврзани производи

 

 • Neofuge 18R лабораторија центрифуга користи прецизна CFC-free разладниот уред со опсег за контрола на температурата од -10 до 40 .
 • Таа користи електронски систем за откривање на нерамнотежа.
 • Патентиран систем за заклучување капак се користи за безбедност.
 • лабораториски центрифуга има "брз спин" копчето за кратко време работат без друга опција.
 • Тој нуди максимална брзина од 18000rpm и максимална RCF на 31.515 × g. Максималниот капацитет е 4 × 210ml во роторот замав-надвор.
 • Neofuge 18R лабораторија центрифуга користи на LCD екранот за да се покаже на брзината, RCF, време, температура, забрзување, сопирање стапки и порака за грешка.
 • 9 9 забрзување и кочење криви се достапни.
 • 15 режима на работа може да се спаси за практично употреба на центрифуга потоа.
 • Осум autoclavable (121 , 20мин) ултра-duralumin херметички ротори се достапни.
 • Нашата лабораторија центрифуги имаат легитимација функција автоматски роторот и роторот функцијата пред-ладење.
 • Повеќе аларми ги предупреди корисниците на секој тип на абнормална ситуација.

Брошура Neofuge 18R en

Copyright © 2017 Исцели сили. Сите права се задржани.
WhatsApp Онлајн Chat!