• Контактирајте не
 • 简体中文 繁體中文

класификација

Билтен

Контактирајте го нашиот тим

 • Исцели сили Био-meditech Holdings Limited
 • Додадете: 6788 Songze авенија во Њујорк, Qingpu округ, Шангај 201.706, Кина
 • Тел: + 86-21-62728646
 • Факс: + 86-21-62710529
 • Е-пошта: exportglobal@healforce.com
 • Лице за контакт: Г-дин. Бил Шум
 • Веб-страница: www.healforce.com

Neofuge 1600

Heal Force Neofuge 1600 benchtop laboratory centrifuge sets the standards in quality, design, and innovation that comes from a heritage of many years of experience. Neofuge 1600 offers maximum application versatility including a high-capacity, general-purpose centrifuge for cell harvesting; a high-speed centrifuge for separating cell lysates; and a microcentrifuge for DNA precipitations.
Анкетната 
 • Преглед
 • документи
 • Поврзани производи

 

 • Тој нуди максимална брзина од 15000rpm и максимална RCF од 23646 × g.
 • Користење на роторот замав-надвор, лабораториски центрифуга обезбедува максимален капацитет од 4 x 400мл.
 • Таа користи сигурен "силна желба", која е специјализирана за benchtop центрифуга.
 • 9 забрзување и кочење 10 криви се достапни.
 • Нашата лабораторија центрифуга овозможува складирање на десет работни режими за практичноста на идните намени.
 • Таа користи LCD дисплеј кој покажува порака за брзина, RCF, време, температура, забрзување, сопирање стапки и грешки.
 • Тоа ќе им даде аларми во случај на било ненормални услови за работа.
 • Седум autoclavable (121 , 20мин) ултра-duralumin херметички ротори се достапни.
 • Нашата лабораторија центрифуга има автоматска функција за идентификација на роторот и роторот пред-ладење функција.
 • Се усвојува електронски систем за откривање на нерамнотежа.
 • Нашата лабораторија центрифуги користи патентиран систем за заклучување капак за безбедност.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Брошура Neofuge 1600 & 1600R_EN

Copyright © 2017 Исцели сили. Сите права се задржани.
WhatsApp Онлајн Chat!