• Контактирајте не
 • 简体中文 繁體中文

класификација

Билтен

Контактирајте го нашиот тим

 • Исцели сили Био-meditech Holdings Limited
 • Додадете: 6788 Songze авенија во Њујорк, Qingpu округ, Шангај 201.706, Кина
 • Тел: + 86-21-62728646
 • Факс: + 86-21-62710529
 • Е-пошта: exportglobal@healforce.com
 • Лице за контакт: Г-дин. Бил Шум
 • Веб-страница: www.healforce.com

Neofuge 15

Heal Force Neofuge 15 offers the functionality of three centrifuges: high-capacity, general-purpose centrifuge for cell harvesting; a high-speed centrifuge for separating cell lysates; and a microcentrifuge for DNA precipitations.
Анкетната 
 • Преглед
 • документи
 • Поврзани производи

Neofuge 15R лабораториски центрифуга е ладилник од страна на единицата CFC-слободен што товари за контрола на температурата опсег од -10 до 40 .

 Тоа доаѓа со LCD дисплеј, што им овозможува на корисниците да се види јасно на брзината, RCF, време, температура, забрзување, сопирање стапки и порака за грешка.

лабораториски центрифуга нуди максимална брзина од 16000rpm и максимална RCF на 24.905 × g.

Максималниот капацитет е 4 × 100 ml во роторот замав-надвор.

Пет autoclavable (121 , 20мин) ултра-duralumin херметички ротори се достапни.

Фиксна агол ротор # 1501 е понуден како стандарден додаток.

Нашата лабораторија центрифуги има автоматска функција за идентификација роторот.

Ротор функција пред-ладење е достапен за Neofuge 15R центрифуга.

Патентиран систем за заклучување капак се користи за безбедност.

Нашата лабораторија центрифуга е опремен со прецизен систем за откривање на електронски нерамнотежа.

Таа има "брз спин" копчето за кратко време работат без друга опција.

Тој нуди 9 9 забрзување и кочење криви.

Нашата лабораторија центрифуги ќе им даде аларми доколку се појави ненормална работа.

 

апликација

Исцели сили Neofuge 15 и ладилник својот колега, Neofuge 15R се широко користени во истражувањето рутински лаборатории во областа на bioscience, медицината и индустријата.

Брошура Neofuge 15-15R EN

Copyright © 2017 Исцели сили. Сите права се задржани.
WhatsApp Онлајн Chat!