• Контактирајте не
 • 简体中文 繁體中文

класификација

Билтен

Контактирајте го нашиот тим

 • Исцели сили Био-meditech Holdings Limited
 • Додадете: 6788 Songze авенија во Њујорк, Qingpu округ, Шангај 201.706, Кина
 • Тел: + 86-21-62728646
 • Факс: + 86-21-62710529
 • Е-пошта: exportglobal@healforce.com
 • Лице за контакт: Г-дин. Бил Шум
 • Веб-страница: www.healforce.com

Neofuge 13

Heal Force high speed personal centrifuge Neofuge 13 provide excellent centrifugal effect and is easy to be used with high reliability and safety. It can be widely used in laboratories, clinics and research institutes.
Анкетната 
 • Преглед
 • документи
 • Поврзани производи

Neofuge лабораториски центрифуга е опремен со прецизни систем за откривање на електронски нерамнотежа.  

Таа користи патентиран систем капак-брава за безбедност. 

Тоа доаѓа со LCD дисплеј кој покажува порака за брзина, RCF, време, температура, забрзување, сопирање стапки и грешки.

Neofuge 13R лабораториски центрифуга е ладилник од страна на единицата CFC-слободен со опсег за контрола на температурата од -10 до 40 .

Таа им нуди на роторот функцијата пред-ладење.

Фиксна агол ротор # 1303 е понуден како стандарден додаток.

Пет autoclavable (121 , 20мин) ултра-duralumin херметички ротори се достапни.

Нашата лабораторија центрифуга нуди автоматска функција за идентификација роторот.

Тоа ќе им даде аларми ако постои било каква абнормалност.

Нашата лабораторија центрифуги обезбеди максимална брзина од 13800rpm и максимална RCF на 17.458 × g.

апликација

Noefuge 13R / 13 се специјално дизајнирани за низок до среден капацитет во 1.5 / 2.0ml цевки и PCR лента цевки.

Брошура Neofuge 13-13R EN

Copyright © 2017 Исцели сили. Сите права се задржани.
WhatsApp Онлајн Chat!